Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

2017-03-16
Nadszedł czas na podsumowanie dwudniowych zawodów na jubileusz 2... więcej »
2017-03-16
Znakomitym rezultatem zakończyły się kolejne w tym roku zawody ... więcej »
2017-03-16
W dniu 21 stycznia w Koszycach na Słowacji odbył się prestiżow... więcej »

AKTUALNOŚCI

2017-03-16
Nadszedł czas na podsumowanie dwudniowych zawodów na jubileusz 25-lecia Klubu Sportowego Ronin. W XIII SKDUN & WTKA Europa Karate Cup for Club RONIN CUP, udział wzięło 335 zawodników, 44 kluby z 7 krajów (Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Litwa, Rosja, Rumunia, Słowacja, Polska).

W klasyfikacji punktowej klubów w konkurencjach Karate najważniejsze trofea otrzymało 5 najlepszych klubów. Główne trofeum Klubowego Pucharu Europy obronił Klub Sportowy Ronin z Dąbrowy Górniczej (231pkt), wyprzedzając Klub Karate Goju Ryu Nova Bana Słowacja (208pkt), Conpet Ploesti SKDUN Rumunia (92pkt), Polonia Torakan Biała z Białej Prudnickiej (61pkt) i UKS 5 z Piaseczna (54pkt). W konkurencjach karate uczestniczyły jeszcze dwa kluby z Dąbrowy Górniczej, pierwszy to UKS Ronin_1 (21pkt i 18 miejsce) oraz Dąbrowski Klub Bokserski Superkick (3pkt i 31 miejsce).
W konkurencjach Kickboxing, K1 i MMA najważniejsze trofea otrzymały 3 najlepsze zespoły, Klub Marky Mark Piotrków Trybunalski (56pkt), MZOS Fight z Płocka (54pkt), RCSW Rybnik (53pkt). Minimalnie poza podium, gromadząc 51 punktów znalazł się Dąbrowski Klub Bokserski Superkick.

Zawodnicy KS Ronin potwierdzili swoją przynależność do czołówki klubów Karate w Europie i już po raz 8 zdobyli główne trofeum zawodów. Najlepszą zawodniczką była Natalia Budzyń a zawodnikiem Oskar Łydka. Jednak wpływ na wynik mieli wszyscy zawodnicy KS Ronin i wszyscy zasługują na wielkie brawa. Równie znakomicie spisali się nasi niepełnosprawni zawodnicy, którzy już wielokrotnie udowodnili iż niepełnosprawność nie wyklucza nas z życia i sportu.
Zawody Karate rozegrano na 5 tatami, sędzią głównym zawodów był Tomasz Byjos (Sędzia Światowy WTKA), a na poszczególnych tatami zarządzali Marek Zabiegała, Enver Cakiqi, Sergei Baklanov, Jan Saly i Andrzej Byjos.
Obserwatorami podczas zawodów byli Daniele Angileri (Prezydent WTKA Europa), Aurel Patru (Prezydent SKDUN) oraz Enver Cakiqi (Dyrektor Techniczny WTKA Europa). Podczas oficjalnego otwarcia zawodów i 25 lecia KS Ronin, wręczono pamiątkowe dyplomy i tytuł "Przyjaciel Klubu Ronin", które otrzymało kilka osób w tym Prezydent Miasta Pan Zbigniew Podraza. Bardyo ważnym wydarzeniem podczas otwarcia było przyznanie medali za Wybitne Zasługi w Rozwoju Wschodnich Sztuk Walki w Europie. Medale te otrzymali Aurel Patru, Daniele Angileri i Enver Cakiqi.

Zawody nie mogły by się odbyć bez wydatnego zaangażowania członków klubu, którzy ciężko pracowali przez dwa dni przy organizacji zawodów. Duże wsparcie okazali także Urząd Miasta  i CSiR Dąbrowa Górnicza oraz sponsorzy DSS Recykling, SM Paryż, Beta Security System, Hotel Holiday Inn, Nemo Wodny Świat i BOBREK hurtownia stali.

Efektem dobrej organizacji zawodów jest propozycja złożona przez Aurel Patru - Prezydenta Światowej Organizacji Shotokan Karate SKDUN aby w kwietniu 2018 roku w Dąbrowie Górniczej zorganizować Mistrzostwa Europy. Mamy nadzieję iż władze miasta wyrażą zgodę na wspólną organizację ME, będzie to kolejna potężna promocja dla naszego miasta, regionu i kraju.
2017-03-16
Znakomitym rezultatem zakończyły się kolejne w tym roku zawody WKF. Tym razem nasi zawodnicy zdobyli 2 złote i 9 brązowych medali w gronie 372 zawodników z 36 klubów,w zawodach Dragon Cup jakie odbyły się w Środzie Wielkopolskiej 4  marca. Druga grupa brała udział w zawodach regionalnych w Sochaczewie, gdzie zdobyli 4 złote i 2 brązowe medale. Gratulujemy
2017-03-16
W dniu 21 stycznia w Koszycach na Słowacji odbył się prestiżowy turniej Karate Olimpijskiego WKF "10 Memoriał Bożogana". W zawodach udział wzięło ponad 451 zawodników z 52 klubów i 7 krajów. W tym gronie najlepszym Polskim klubem okazał się UKS Ronin_1, który uplasował się na miejscu 9. Do sukcesu w tych zawodach przyczynili się: Natalia Budzyń (3m kata, 2m kumite), Oliwia Wawrzkiewicz (1m kumite), Katarzyna Janikowska (3m kata). Trenerem był Tomasz Byjos
2015-12-24

W tym roku do naszej zabawy zaprosiliśmy klub Washide z Grodkowa na Opolszczyźnie. Zabawa była przednia gdyż uczestniczyło 55 dzieci a rodzice upiekli ciasta i inne słodkości. Byli też Mikołaje i każde dziecko otrzymało drobny upominek. Po raz pierwszy nasze zawody Mikołajkowe były integracyjne gdyż udział wzięli nasi przyjaciele z Zespołu Szkół Specjalnych z Sosnowca oraz z SOSW z Dąbrowy Górniczej. Bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Dla Pań Dyrektor Iwona Durek oraz Violetta Trzcina składamy serdeczne podziękowania za poparcie i pomoc w naszej pracy z niepełnosprawnymi.

2015-12-10

W dniu 28 listopada 2015 w Bydgoszczy odbył się turniej WKF Bushido Cup. W zawodach udział wzięło 6 zawodników z KS Ronin (Natalia Budzyń, Tymoteusz Garula, Alicja Mrozińska, Oliwia Wawrzkiewicz, Oskar Łydka, Jakub Janikowski), którzy zdobyli 14 medali (1 x złoto, 4 x srebro, 9 x brąz).

Gratulujemy

2015-12-10

W dniach 3-8 listopada 2015 w Benidorm (Hiszpania), odbyły się Mistrzostwa Świata organizacji WTKA. W zawodach udział wzięło 101 reprezentacji i około 5000 zwodników. Reprezentacja Polski liczyła 38 osób w tym 7 zawodników KS Ronin: Natalia Budzyń, Katarzyna Janikowska, Oliwia Wawrzkiewicz, Oskar Łydka, Jakub Janikowski, Tymoteusz Garula, Adrian Bober, trenerem reprezentacji Był Tomasz Byjos.

Zawodnicy KS Ronin byli rewelacją Mistrzostw, zdobywając 11 złotych, 6 srebrnych i 1 brżowy medal.

Gratulujemy

2014-07-10

Rusza nasz wielki projekt "Karate dla niepełnosprawnych - ćwiczyć każdy może". Celem projektu jest pokonywanie barier społecznych, integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Cel sportowy to przygotowanie osób z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną do udziału w zawodach sportowych w tym Mistrzostwach Świata Karate Shotokan.

Zapraszamy >>>>


2014-06-16

W dniu 14 czerwca w Warszawie odbyły X Puchar Polski Dzieci PZKF. Były to ostatnie zawody w sezonie 2013/2014. Na zakończenie sezonu nasi zawodnicy potwierdzili przynależność do krajowej czołówki i zdobyli 16 medali oraz 4 miejsce w generalnej klasyfikacji. Funkcję trenera pełnił Pan Andrzej Kordos, natomiast shihan Tomasz Byjos pełnił funkcję sędziego głównego tatami.

Gratulujemy

2014-06-16
Zdobyliśmy 6 medali. Gratulacje
2013-11-10

W dniu 09 listopada w Kownie na Litwie, rozegrany został międzynarodowy turniej Tiger Way. W zawodach uczestniczyło ponad 400 zawodników z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Białorusi, Norwegii oraz dwa kluby z Polski, Shogun Białystok i Ronin Dąbrowa Górnicza.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie, zdobywając 9 medali, drugi klub z Polski zdobył 4 medale. KS Ronin reprezentowali Oskar Łydka (4m kata, 16m kumite), Oliwia Wawrzkiewicz (3m kumite, 21m kata), Alicja Mrozińska (2m kumite, 4m kata), Natalia Budzyń (3m kumite, 3m kata), Jakub Janikowski (1m kumite, 10m kata), Jakub Sendek (6m kumite, 9m kata), Paweł Bogdał (1m kata, 5m kumite), Katarzyna Janikowska (2m kata, 2m kumite wagowe, 2m kumite Open).

Opiekunami grupy byli Anna Sendek, Roman Wawrzkiewicz oraz trener Tomasz Byjos.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

2013-09-04

Witamy po wakacjach. Mamy nadzieję iż każdy spędził wakacje w sposób dla siebie najlepszy i każdy wypoczął. Przed nami nowe wyzwania i dalsze treningi. Już wszystkie sekcje działają więc zapraszamy na treningi w Gołonogu, Strzemieszycach, Zagórzu i na Mydlicach. Więcej w zakładce "treningi".

Admin

2012-03-05

Informujemy iż z dniem 20 luty 2012 r, zmianie ulega konto bankowe na które należy uiszczać opłaty członkowskie.

Nowe konto : Kredyt Bank 03 1500 1445 1214 4008 5120 0000

poprzednie konto w ING zostało zamknięte.

 

Zarząd

2011-12-30

Od dnia 9 stycznia w Dojo przy ulicy Dąbskiego 17 osiedle Mydlice (Szkoła Muzyczna - wejście od strony boiska) rozpoczynamy treningi MMA. Więcej informacji w zakładce Treningi/MMA.

Zapraszamy

2011-10-12

W dniu 19 października 2011r w Dojo ul.Dąbskiego 17 (obecna Szkoła Muzyczna) odbędą się badania lekarskie. Badania przeprowadzi lekarz sportowy Marek Trzęsicki. Osoby przystępujące do badań powinny posiadać aktualne badanie krwi i moczu oraz EKG, zawodnicy startujący w kumite dodatkowo badanie EEG.

Początek badań godz. 19.40.

Zarząd

2011-08-08
Do końca sierpnia w Hombu Dojo jest remont. Zdjęcia z remontu zostaną niedługo zamieszczone w galerii. :)
2011-08-06
Witamy na nowej stronie naszego Klubu. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi działami oraz wpisywania się do ksiegi gości. Od września rozszerzamy nasza ofertę o MMA, samoobronę dla kobiet, ćwiczenia Karate prozdrowotne dla seniorów oraz szkolenia dla służb ochrony. Zapraszamy także do korzystania z siłowni.
2011-06-25

1% dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii oraz 1% dla Moniki Misiura

Karatecy wspierają chorych i niepełnosprawnych.

Zwracamy się z prośbą o dokonywanie wpłat 1% z podatku dochodowego na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Państwa środki będą przeznaczone na prace jakie prowadzi fundacja m.in. w zakresie budowy sztucznego serca.

1% podatku można także przeznaczyć na leczenie i rehabilitację Moniki Misiura. Monika od urodzenia boryka się ze skutkami czterokończynowego, mózgowego porażenia dziecięcego. Porażone obszary to: ośrodek ruchu i mowy (wylewy do mózgu podczas narodzin uszkodziły części układu nerwowego odpowiedzialne za motorykę oraz mowę). Stan zdrowia dziecka wymaga intensywnej rehabilitacji co pociąga za sobą określone koszty - średni koszt 2-tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku to ok. 5000 zł a w tym roku zapewne jeszcze wzrośnie ze względu na zmianę podatku VAT na usługi rehabilitacyjne z 0% na 23%.

1 % podatku mogą przekazać podatnicy:

- podatku dochodowego na zasadach ogólnych
- opodatkowani ryczałtem
- na stawce liniowej

Chcąc przekazać 1% podatku na Rehabilitację Moniki trzeba wpisać odpowiednie dane w zeznaniu podatkowym PIT - .... (28, 36, 36L, 37 lub 38) za rok 2010. Dane podstawowe należy wpisać w części zeznania podatkowego "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)". I tak: - nazwa OPP - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" w Złotowie - Numer KRS - 0000186434 - Wnioskowana kwota - ....... zgodnie z wyliczeniem 1% Aby wskazać Monikę jako odbiorcę deklarowanej kwoty należy wpisać w odpowiednią pozycję "Informacji uzupełniających" cel szczegółowy 1%, tzn. tekst "Na rehabilitację Moniki Misiura - symbol 11/M" w pozycję, odpowiednio:

- 133 w PIT 28
- 309 w PIT 36
- 109 w PIT 36L
- 128 w PIT 37

2011-06-24

W dniu 7 maja rozegrany zostanie XV Slovakia Open. Prestiżowy turniej, jeden z kilku w Europie stojący na najwyższym sportowym poziomie w którym bierze udział wielu czołowych zawodników z Europy. Medaliści Slovakia Open będą mieli możliwość startu w Mistrzostwach Świata WTKA.

Zapraszamy do zakładki wyniki zawodów.

2011-06-23

Zakończył się klubowy Puchar Europy w Karate. Udział wzięły 33 kluby z 11 krajów. Najlepszym klubem w Europie okazał się Budokan Wrocław uzyskując 354 pkt, za drużyną kierowaną przez Shihanów Babicza i Jędruszka znalazły się drużyny ze Słowacji, Duslo Sala (326 pkt) oraz Velky Krtiz (296 pkt), na miejscu czwartym z dorobkiem 214 pkt uplasowali się gospodarze KS RONIN Dąbrowa Górnicza.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zapraszamy do współpracy oraz wsparcia naszych zawodników.