Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

2017-03-16
Nadszedł czas na podsumowanie dwudniowych zawodów na jubileusz 2... więcej »
2017-03-16
Znakomitym rezultatem zakończyły się kolejne w tym roku zawody ... więcej »
2017-03-16
W dniu 21 stycznia w Koszycach na Słowacji odbył się prestiżow... więcej »

MISTRZOWIE KARATE

XVIII wiek

Kun Suk Kun, Kosokun, Kushanku - przybył na Okinawę ok. 1730 roku. Chiński attache wojskowy, przebywając przez kilkanaście lat na Okinawie uczył form Kung Fu. Miał znaczący wpływ na rozwój Okinawskiego TO-DE, Okinawa -Te. Pozostawił po sobie kata Kusanku (różne nazwy w różnych stylach: Kanku, Kushanku, Kosokun). Nauczał wielu Mistrzów z Okinawy z których najsłynniejszy to Sakugawa TO-DE.

 

Sakugawa TO-DE - wielki Mistrz sztuk walki na Okinawie. Wprowadził pierwszą systematykę w sztukach walki na Okinawie. podróżował do Chin gdzie poznawał tamtejsze sztuki walki. Szkolił ochronę króla Okinawy i rodziny królewskiej.  Jego znajomość sztuk walki była tak doskonała iż nazwano go TO-DE czyli człowiekiem Karate. jego uczniami byli m.in. Sokon "Bushi" Matsumura oraz Kosaku Matsumura.

 

XIX wiek

Sokon "Bushi" Matsumura -

Kosaku Matsumura -

 

XX wiek

Giuseppe Beghetto - posiada stopień 8 Dan Shotokan Karate. Karate uprawia od 1964 roku, trenował między innymi u takich mistrzów jak Hirokazu Kanazawa i Hiroshi Shirai. Od 1969 roku prowadzi we Włoszech (Gallarate via Novara) treningi Karate w Klubie Shobukan. Współtwórca wprowadzenia programu szkolenia Karate do szkół we Włoszech. Shihan Beghetto w latach swojej kariery zawodniczej zdobywał medale w Mistrzostwach Włoch, Europy i na arenie Międzynarodowej. Od ponad 30 lat cyklicznie przyjeżdża do Polski aby prowadzić szkolenia Karate, uważany za „Ojca Polskiego Karate”. Jest członkiem FILJKAM, WKF (World Karate Federation) od 21 lat zajmuje się REI KI i wpływem energii naszego ciała na zdrowie. „Instruktor jest ponad podziałami” to motto Shihana Beghetto.

cdn....

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zapraszamy do współpracy oraz wsparcia naszych zawodników.