Klub Sportowy RONIN

Klub Sportowy RONIN powstał w roku 1996 na bazie Prywatnej Szkoły Karate BUSHI należącej do Sensei Tomasza Byjos, której początki sięgają roku 1992. Pierwszy zarząd klubu stanowili: Sensei Tomasz Byjos Prezes Zarządu, Edward Bober W-ce Prezes, Michał Domagała W-ce Prezes, Lesław Jakubik Sekretarz, Anna Golanka Michalik Skarbnik. W roku 1999 wybrano nowy Zarząd którego Prezesem został Edward Bober a Wice Prezesami Robert Haberko i Tomasz Byjos.

Zarząd Klubu RONIN wybrany w 2002r stanowili Tomasz Byjos Prezes, Janusz Misiura W-ce Prezes d/s Sportu, Lesław Jakubik Sekretarz i Renata Solecka Skarbnik. W dniu 24 czerwca 2005 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze na którym wybrano nowe władze klubu w składzie : Tomasz Byjos – Prezes Zarządu, Janusz Misiura – Wice Prezes ds Sportowych, Ewa Juszczyk – Wice Prezes ds Organizacyjnych, Lesław Jakubik – Sekretarz, Dorota Gdesz – Skarbnik. Ponadto wybrano Komisję Rewizyjną w składzie Monika Brzeszcz – Przewodnicząca, Artur Nycz – członek, Tomasz Puchała – członek. W dniu 23 listopada 2007r z funkcji członka Komisji Rewizyjnej odwołano Monikę Brzeszcz a na jej miejsce powołano Jakuba Jaworek, z funkcji Skarbnika odwołano Dorotę Gdesz a w jej miejsce wybrano Agnieszkę Strawa.

Klub w swojej działalności zajmuje się głównie szkoleniem dzieci, młodzieży i dorosłych w Sztuce Walki jaką jest Shotokan Karate i Kobudo, ponadto odbywają się zajęcia z samoobrony i ju jitsu. Od chwili powstania zawodnicy Klubu biorą udział w zawodach począwszy od turniejów miejskich poprzez ogólnopolskie i międzynarodowe a na Mistrzostwach Świata kończąc. W ciągu 21 lat istnienia zawodnicy klubu zdobyli ponad 1000 medali w tym ponad 80 w Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata wszystkich kategorii wiekowych. W roku 2001 Klub otrzymał prawo reprezentowania na terenie Polski Interesów Global Karate Do Federation a miasto Dąbrowa Górnicza zostało siedzibą organizacji GKDF w Polsce. Od roku 2006 Klub Sportowy Ronin jest przedstawicielem WTKA (World Traditional Karate Association) w Polsce a Shihan Tomasz Byjos jest Dyrektorem Zarządzającym i Głównym Instruktorem w Polsce.

W dniu 12 grudnia 2012 wybrano nowy Zarząd Klubu, w którym znalazło się wiele nowych osób, które z pełnym entuzjazmem przystąpiły do pracu na rzecz Klubu.

W roku 2010 nawiązaliśmy współpracę ze stylową organizacją Shotokan Karate SKDUN i jesteśmy jej przedstawicielami w Polsce.

Klub cały czas dynamicznie się rozwija dzięki dobrej współpracy Zarządu, Instruktorów oraz rodziców.

Od roku 2011 Klub prowadzi 4 sekcje Karate w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.

Nazwa wydarzenia

nagłówek

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

nagłówek

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

tlo1