Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

2017-03-16
Nadszedł czas na podsumowanie dwudniowych zawodów na jubileusz 2... więcej »
2017-03-16
Znakomitym rezultatem zakończyły się kolejne w tym roku zawody ... więcej »
2017-03-16
W dniu 21 stycznia w Koszycach na Słowacji odbył się prestiżow... więcej »

O KLUBIE

Klub Sportowy RONIN powstał w roku 1996 na bazie Prywatnej Szkoły Karate BUSHI należącej do Sensei Tomasza Byjos, której początki sięgają roku 1992. Pierwszy zarząd klubu stanowili: Sensei Tomasz Byjos Prezes Zarządu, Edward Bober W-ce Prezes, Michał Domagała W-ce Prezes, Lesław Jakubik Sekretarz, Anna Golanka Michalik Skarbnik. W roku 1999 wybrano nowy Zarząd którego Prezesem został Edward Bober a Wice Prezesami Robert Haberko i Tomasz Byjos.

Zarząd Klubu RONIN wybrany w 2002r stanowili Tomasz Byjos Prezes, Janusz Misiura W-ce Prezes d/s Sportu, Lesław Jakubik Sekretarz i Renata Solecka Skarbnik. W dniu 24 czerwca 2005 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze na którym wybrano nowe władze klubu w składzie : Tomasz Byjos - Prezes Zarządu, Janusz Misiura - Wice Prezes ds Sportowych, Ewa Juszczyk - Wice Prezes ds Organizacyjnych, Lesław Jakubik - Sekretarz, Dorota Gdesz - Skarbnik. Ponadto wybrano Komisję Rewizyjną w składzie Monika Brzeszcz - Przewodnicząca, Artur Nycz - członek, Tomasz Puchała - członek. W dniu 23 listopada 2007r z funkcji członka Komisji Rewizyjnej odwołano Monikę Brzeszcz a na jej miejsce powołano Jakuba Jaworek, z funkcji Skarbnika odwołano Dorotę Gdesz a w jej miejsce wybrano Agnieszkę Strawa.

Klub w swojej działalności zajmuje się głównie szkoleniem dzieci, młodzieży i dorosłych w Sztuce Walki jaką jest Shotokan Karate i Kobudo, ponadto odbywają się zajęcia z samoobrony i ju jitsu. Od chwili powstania zawodnicy Klubu biorą udział w zawodach począwszy od turniejów miejskich poprzez ogólnopolskie i międzynarodowe a na Mistrzostwach Świata kończąc. W ciągu 21 lat istnienia zawodnicy klubu zdobyli ponad 1000 medali w tym ponad 80 w Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata wszystkich kategorii wiekowych. W roku 2001 Klub otrzymał prawo reprezentowania na terenie Polski Interesów Global Karate Do Federation a miasto Dąbrowa Górnicza zostało siedzibą organizacji GKDF w Polsce. Od roku 2006 Klub Sportowy Ronin jest przedstawicielem WTKA (World Traditional Karate Association) w Polsce a Shihan Tomasz Byjos jest Dyrektorem Zarządzającym i Głównym Instruktorem w Polsce.

W dniu 12 grudnia 2012 wybrano nowy Zarząd Klubu, w którym znalazło się wiele nowych osób, które z pełnym entuzjazmem przystąpiły do pracu na rzecz Klubu.

W roku 2010 nawiązaliśmy współpracę ze stylową organizacją Shotokan Karate SKDUN i jesteśmy jej przedstawicielami w Polsce.

Klub cały czas dynamicznie się rozwija dzięki dobrej współpracy Zarządu, Instruktorów oraz rodziców.

Od roku 2011 Klub prowadzi 4 sekcje Karate w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.

<<powrót do strony głównej

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zapraszamy do współpracy oraz wsparcia naszych zawodników.