Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

2017-03-16
Nadszedł czas na podsumowanie dwudniowych zawodów na jubileusz 2... więcej »
2017-03-16
Znakomitym rezultatem zakończyły się kolejne w tym roku zawody ... więcej »
2017-03-16
W dniu 21 stycznia w Koszycach na Słowacji odbył się prestiżow... więcej »

Archiwum

Rok 2012

XV Puchar Polski w Karate. Wrocław 01.12.2012

W dniu 1 grudnia we Wrocławiu w hali AWF na Stadionie Olimpijskim, odbył się XV Puchar Polski w Karate, którego organizatorem był klub Budokan Wrocław. Na starcie stanęło około 300 zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych. Klub Ronin z Dąbrowy Górniczej reprezentowało 12 zawodników i zawodniczek, kierownikiem drużyny był Sensei Roman Szymczak, Trenerem Sensei Tomasz Puchała a w gronie sędziów był Sensei Tomasz Byjos.

Dzięki dobremu przygotowaniu do tej ostatniej w tym sezonie imprezy, zdobyliśmy 7 medali i również 7 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Z reprezentantów naszego klubu najlepiej spisała się Katarzyna Janikowska która zdobyła 1m w kata kadetek i 1m w kumite kadetek +40kg.

Nasi kolejni medaliści to Jakub Janikowski 3m kata kadetów i 5m kumite kadetów +50kg, Patryk Ludwisiak 3m kumite dzieci +30kg, oraz nasi debiutanci Szymon Kubik 3m kata dzieci, Konrad Frankiewicz 3m kumite dzieci -30kg, Igor Michaliszyn 3m kumite junior młodszy open. Na pochwałę zasługują też pozostali nasi zawodnicy Kaja Coulding, Oskar Łydka, Natalia Budzyń, Jakub Sendek, Olaf Włosowicz i Jakub Jasiński. Każdy z nich poza Jasińskim walkę o medal przegrał dopiero w repasażach. Pecha miał Jakub Jasiński nasz utytułowany zawodnik, gdyż mógł sięgnąć po kolejne złoto w swojej karierze lecz niestety w walce o medal decyzją sędziów został zdyskwalifikowany za zbyt mocny kontakt i doprowadzenie do niezdolności prowadzenia walki przez jego przeciwnika.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, także trenerom za przygotowanie zawodników i rodzicom za ich zaangażowanie.

 

Tiger Way 17.11.2012 - Kaunas (Kowno)

W dniu 17.11.2012 w Kaunas na Litwie odbyły się międzynarodowe zawody Karate Shotokan Tiger Way, którego organizatorem był Litewski Związek Karate Shotokan oraz Klub Samuraj z Kowna (Kaunas). W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z Norwegii, Estonii, Łotwy, Litwy, Rosji, Białorusi i dwie drużyny z Polski (Shogun Białystok i Ronin Dąbrowa Górnicza).

Nasz klub reprezentowało dwoje zawodników utytułowana już Katarzyna Janikowska i Jakub Janikowski oraz trener Tomasz Byjos. Po raz kolejny swoją klasę sportową potwierdziła Kasia Janikowska która startując w dwóch konkurencjach zdobyła dwa medale, 3 miejsce w kata, gdzie minimalnie przegrała o finał oraz 2 miejsce w kumite. Tym razem także jej brat Jakub również sprostał oczekiwaniom i w kumite zajął 2 miejsce, w konkurencji kata natomiast nie przebrnął eliminacji.

Gratulujemy naszym zawodnikom. Przed nami jeszcze na zakończenie sezonu Puchar Polski we Wrocławiu.

 

XX Mistrzostwa Świata i V Puchar Świata Karate Shotokan w Mediolanie 13-14.10.2012

Licząca 24 osoby i 3 trenerów oraz kierownika drużyny Reprezentacja Polskiej Federacji Karate zdobyła 7 medali. Wśród reprezentantów Polski znalazło się 3 zawodników z KS Ronin Dąbrowa Górnicza (Katarzyna Janikowska, Jakub Jasiński i Jakub Janikowski). Reprezentanci naszego klubu w tej najważniejszej tegorocznej imprezie sportowej zdobyli 2 medale, Katarzyna Janikowska 1m w kata kadetek oraz Jakub Jasiński 3m w kumite juniorów +65kg. Ponadto Katarzyna Janikowska zajęła miejsce 5-8 w kumite kadetek +45kg a Jakub Janikowski 14m w kata i 9-16m w kumite kadetów -53kg. W Mistrzostwach wzięło udział około 1200 zawodników i zawodniczek z 53 Państw.

Biorąc pod uwagę iż Klub jest wspierany głównie przez rodziców a Trenerzy prowadzą zajęcia charytatywnie, osiągnięcie takich wyników sportowych to marzenie niejednego klubu. Tym samym zawodnicy KS Ronin potwierdzili swoją przynależność do światowej elity Karate Shotokan.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim rodzicom i członkom klubu za wsparcie oraz Urzędowi Miasta za przyznanie w poprzednim półroczu, nagród dla naszych zawodników.


Puchar Europy XVI Slovakia Open - Bratysława 28.04.2012

Z sukcesami wrócili z zawodów Slovakia Open zawodnicy KS Ronin. Zawody w Bratysławie rozegrano w ramach Pucharu Europy WTKA w dniu 28 kwietnia 2012. Klub reprezentowało 7 zawodników oraz Sensei Tomasz Byjos, pełniący w tych zawodach funkcję sędziego. Wśród zawodnikó KS Ronin, najwiekszy sukces odniosła Katarzyna Janikowska w kategorii kadetek, zdobywając 2 złote (kumite indyw. i drużynowe) oraz srebrny medal (kata indyw.), swoją klasę potwierdził Jakub Jasiński zdobywając 3 miejsce w kumite juniorów +75kg a o wejście do finału przegrał po dogrywce decyzją sędziów z późniejszym złotym medalistą. Pozostali zawodnicy zdobyli medale w kategorii dzieci: Jakub Janikowski 3 miejsce kata (rocznik 1999-2000), Patryk Ludwisiak 3 miejsce kata (rocznik 2003 i młodsi), Mateusz Sadowski 3 miejsce kata (rocznik 2001-2002). Dobre rezultaty osiągnęli również: Jakub Sendek 4 miejsce kata, Aleksandra Jaworek 5 miejsce kumite juniorek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Polish Open 2012 w Szczecinie (25.03.2012)

W dniu 25 marca 2012r wzięliśmy udział w międzynarodowym turnieju Karate - Polish Open 2012, jaki odbył się pod egidą WUKF w Szczecinie. Udział w turnieju wzięło ponad 200 zawodników i zawodniczek z 8 krajów. Nasz klub reprezentowali zawodnicy młodego pokolenia, Katarzyna Janikowska, Aleksandra Jaworek i Jakub Janikowski. Jako pierwsza w kata wystartowała Kasia zajmując w konkurencji kata 4 miejsce choć w finale była 2 to okazało się iż liczy się suma punktów z finału i półfinału (było to dla nas zaskoczeniem), następnie występ w kata zakończył na eliminacjach Jakub. Po kata rozpoczęło się kumite. Jako pierwszy wystartował Kuba w roczniku 2000-2002, wygrał walkę eliminacyjną lecz w ćwierćfinale uległ zawodnikowi z Ukrainy. Kasia miała wolny los i drugiej rundzie spotkała się z zawodniczką z Węgier, w normalym czasie walki był remis i zarządzono dogrywkę, która także nie przyniosła rozstrzygnięcia. Kasia jednak przegrała przez wskazanie i odpadła z turnieju. Jako ostatnia wystartowała Ola Jaworek w roczniku 1995-1997. Ola pomimo długiej przerwy w startach (chyba jej to dobrze zrobiło) przeszła jak burza przez eliminacje, ćwierćfinał i półfinał, gdzie kolejno pokonała zawodniczki z Polski i dwie z Węgier. W finale spotkała się z zawodniczką Shodan Zduny, lecz po zaciętej walce uległa 2:1 i zajęła zasłużenie 2 miejsce. Kierownikiem drużyny był Sensei Tomasz Byjos. Gratulujemy wszystkim.

Baltic Cup 2012 (Panevyzys Litva 18.02.2012)

To był nasz pierwszy start w roku 2012. Zawody na Litwie były stylowymi zawodami Shotokan rozegranymi według przepisów SKDUN. Wzięło w nich udział ponad 400 zawodników z Litwy, Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników, Jakub Jasiński, Jakub Janikowski, Katarzyna Janikowska i Patryk Ludwisiak. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie zarówno w kata jak i w kumite ale do strefy medalowej dotarła tylko Katarzyna Janikowska, zajmując 2 miejsce. Gratulacje.

 

Rok 2011

•Mistrzostwa Świata WTKA, Martial Marathon oraz Orient Festival

W dniach 27-30 października, we Włoskiej miejscowości Marina di Carrara, odbyła się największa obecnie na świecie impreza poświęcona sztukom walki. Imprezy które w tych dniach trwały to VII World Championship Karate gdzie udział wzięli reprezentanci głównych styli Karate Shotokan, Goju Ryu, Shito Ryu, Wado Ryu a także Nanbudo, w sumie około 2800 zawodników z około 90 krajów. Ponadto rozegrano WTKA Mistrzostwa Świata w Kickboxingu, Muay Thai oraz formule MMA gdzie brało udział 2070 zawodników. Uzupełnieniem tej największej na świecie imprezy był Orient Festival, wspaniała impreza promująca wszystkie kraje Orientu. Były to wystawy i stoiska promujące kulturę różnych krajów, medycynę naturalną oraz występy na kilku scenach w różnych pawilonach. Cała impreza odbyła się na powierzchni 75000 m kw, w kompleksie Carrarafiere gdzie odbywają się międzynarodowe targi. Polskę reprezentowało 8 osób, w tym 6 zawodników i 2 sędziów. Zawodnicy to Arkadiusz Kaczmarek (Muay Thai), Grzegorz Pilzys (Kick light), Karol Kasprzyk (Kick full i K1) oraz zawodnicy Karate, Jakub i Bartosz Jasińscy oraz Katarzyna Janikowska (wszyscy z KS RONIN). Niestety jeszcze 5 zawodników nie dojechało z powodu awarii auta. Jako sędzia udział wziął Tomasz Byjos oraz sędzina z Warszawy. Nasza podróż również odbywała się z przygodami, kiedy dojechaliśmy do Włoch i byliśmy ok 90km od celu, zostaliśmy zawróceni przez Policję z powodu powodzi i zerwanych wiaduktów. Musieliśmy jechać przez inną część Włoch i dodatkowo zrobić około 430km a mieliśmy tylko 3 godz na wykonanie wszystkich formalności rejestracyjnych. Na szczęście po naszych telefonach, organizatorzy nie zamknęli list ale poczekali na nasz przyjazd, dzięki czemu mogliśmy dopełnić formalności medycznych oraz rejestrację zawodników. Po czterech dniach ciężkich pojedynków reprezentanci Polski zdobyli 8 medali (2x1, 3x2 i 3x3 m) . Z tego aż 7 medali zdobyli reprezentanci KS Ronin Dąbrowa Górnicza Bartosz i Jakub Jasińscy oraz Katarzyna Janikowska. Bartosz Jasiński wygrał Kumite Point juniorów -70kg, był 3 w kumite juniorów -70kg Shobu Sanbon i 3 kumite Shotokan. Jakub Jasiński wygrał kumite juniorów -75kg Shobu Sanbon oraz był 2 w Kumite Point -75kg, w kumite shotokan odpadł w eliminacjach. Katarzyna Janikowska w kategorii dzieci zdobyła 2m w Kumite Point oraz 2m w Kumite Shobu Sanbon, w finale Kata zajęła 4m. Nasz region reprezentował także Karol Kasprzyk z Klubu Superkick od trenera Czarka Podrazy. Karol po bardzo ciężkich walkach eliminacyjnych w K1 i Full Low Kick, nieznacznie uległ zawodnikom Ukrainy i ostatecznie zajął 5 miejsce co jest bardzo dobrym wynikiem,zwłaszcza iż Karol debiutował w tak dużej imprezie. Ponadto 3m w Muay Thai zajął Arkadiusz Kaczmarek -86kg, wielokrotny medalista ME i MP także tym razem nie zawiódł, 9m zajął Grzegorz Pilzys Kick Light -67kg. 
Zawodnicy naszego regionu po raz kolejny pokazali iż należą do czołówki polskiego i międzynarodowego Karate. 
Na sukces zawodników z KS Ronin złożyła się ciężka praca trenerów Tomasza i Andrzeja Byjos, Artura Nycza, Romana Szymczaka, Tomasza Puchały i Dawida Misiury. 
Gratulujemy sukcesów.

•Międzynarodowy Puchar Słowackiej Federacji Karate w Prievidzi 15.10.2011

Pojechaliśmy w skromnym 5 osobowym składzie: Bartosz Jasiński, Kasia Janikowska, Ola Jaworek, Patryk Ludwisiak i Jakub Janikowski. W roli kierownika drużyny i trenera pojechał Tomasz Byjos. Jako pierwszy wystartował najmłodszy w drużynie Patryk Ludwisiak, wszystkich nas bardzo pozytywnie zaskoczył zdobywając 2 miejsce w kata (pokaz technik) a były to dopiero jego trzecie zawody.Jako następny wystartował Jakub Janikowski, jednak bez powodzenia, po nim siostra Katarzyna Janikowska, bardzo dobrze wykonała układ kata Bassai Dai i awansowała do finału gdzie zmierzyła się z 5 innymi zawodniczkami które wygrały swoje eliminacje. W finale Kasia ponownie zaprezentowała wysoki poziom kata Heian Nidan, jednak w oczach sędziów nie zyskała takiego uznania aby znaleźć się na podium. Po krótkiej przerwie od godz 14.30 rozpoczęły się walki czyli kumite. Ponownie pierwszy wystąpił Patryk i był to jego debiut w kumite, jednak przegrał walkę eliminacyjną i odpadł z turnieju podobnie jak Jakub Janikowski. Katarzyna Janikowska przespała pierwszą część walki i pomimo iż zaciekle odrabiałą straty to nie zdążyła a ostatniego czystego trafienia, które dawało jej zwycięstwo, sędziowie nie zaliczyli gdyż uznali że było wykonane po upływie czasu. Do swoich walk przystąpiła Ola Jaworek, doświadczona już zawodniczka w mocnej konkurencji zdobyła 3 miejsce wśród juniorek +55kg. Jako ostatni do walk przystąpił w kategorii seniorów Bartek Jasiński. Był to jego debiut wśród seniorów, dotąd był juniorem, jest aktualnym v-ce Mistrzem Świata juniorów. Bartek wystąpił w prestiżowej kategorii Open, czyli bez podziału na wagi. Po ciężkich walkach zdobył 3 miejsce a o finał przegrał walkę z aktualnym Mistrzem Świata seniorów. Gratulujemy sukcesu

•XV Slovakia Open, Bratysława 7 maja 2011

Sukcesem zakończył się występ zawodników KS RONIN w zawodach Slovakia Open. Skromna 4 osobowa drużyna zdobyła 5 medali i dwie 4 lokaty. W zawodach udział wzięło 488 zawodników. Najlepiej spisał się Bartosz Jasiński który w kumite Juniorów (-68kg) wywalczył złoty medal, równie dobrze wystąpiła Katarzyna Janikowska w kategorii 10-11 lat zdobywając 3 brązowe medale (kata, kumite i kobudo), także 3 miejsce zajął najmłodszy Dominik Rybak w kategorii kata 6-9 lat. Ponadto Jakub Jasiński był 4 w kumite juniorów -68kg, drużyna klubu w konkurencji kumite zajęła również 4 miejsce. Jednym z sędziów podczas tych zawodów był Tomasz Byjos. Gratulujemy

•X Europa Karate & Kobudo Cup for Club - RONIN CUP

Wzięły udział 33 kluby z 11 krajów. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i w klasyfikacji punktowej zdobyli 4 miejsce uzyskując 214 punktów i 17 medali. Puchar Europy WTKA wygrał Budokan Wrocław przed klubami ze Słowacji : Duslo Sala i Velki Krtiz.

•Mistrzostwa Europy Shotokan (Eger-Węgry) 2-3.04.2011

Kierownikiem drużyny był Shihan Tomasz Byjos a udział wzięło 5 zawodników naszego Klubu. Zdobyliśmy następujące medale : Katarzyna Janikowska (kumite dzieci - IIIm i kata dzieci IIIm), Jakub Jasiński (kumite juniorów - 70kg IIIm), Katarzyna Misiarek (kumite juniorek - 55kg IIIm). Aleksandra Jaworek zarówno w kata jak i w kumite odpadła w eliminacjach.

•Międzynarodowy Turniej WUKF w Szczecinie.

Z uwagi na kontuzje zawodników, pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie. Kierownikiem drużyny był Sensei Artur Nycz. Nasi zawodnicy przywieźli 5 medali.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zapraszamy do współpracy oraz wsparcia naszych zawodników.